Rejestracja on line




 

Prelegenci


 

dr hab., prof. UEK Jadwiga Berbeka
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Profesor nadzwyczajny UEK w Katedrze Turystyki. Od kilku lat uczestniczy w pracach zespołu badającego i diagnozującego przemysł spotkań w Krakowie (na zlecenie Kraków CB), a obecnie także jego wpływ ekonomiczny na gospodarkę miasta (w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi członkami Unii Europejskiej).

 

dr Krzysztof Borodako
Uniwersystet Ekonomiczny w Krakowie

Pracownik naukowy Katedry Turystyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; kierownik zespołu eksperckiego badającego przemysł spotkań w Krakowie oraz kierownik merytoryczny ze strony polskiej w projekcie szwajcarskim badającym znaczenie przemysłu spotkań w gospodarce miasta. Ekspert lub doradca w projektach finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Kapitał Ludzki (2007-2013).

 

 

dr Krzysztof Celuch
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie

Prorektor ds. dydaktycznych i współpracy międzynarodowej w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji, adiunkt w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Organizator studenckiej konferencji naukowej IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw. Autor „Poland Meetings and Events Industry Report”. Profesor wizytujący i kierownik projektu badawczego w San Diego State University.

  

dr Krzysztof Cieślikowski
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Adiunkt na Wydziale Zarządzania Sportem i Turystyką w Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach; członek zespołu opracowującego Strategię rozwoju turystyki województwa śląskiego odpowiedzialny za rozwój produktu turystyka biznesowa.  Zainteresowania naukowe koncentruje wokół tematów związanych z: rynkiem turystyki biznesowej, zarządzaniem obiektami spotkań, marketingiem na rynkach instytucjonalnych, marketing destynacji.

 

 

dr hab., prof. SGH Magdalena Kachniewska
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Profesor w Katedrze Turystyki i Dziekan Studium Magisterskiego SGH, członek zespołu ds. badań przy Departamencie Turystyki MSiT, przewodnicząca kapituły konkursu „Nowe Technologie w Turystyce”. Trener biznesu, felietonistka „Wiadomości Turystycznych” i autorka bloga „Forum Turystyczne”.

 

 

dr Anna Kalinowska - Żeleźnik
Uniwesytet Gdański 

Prodziekan ds. kształcenia i studiów stacjonarnych Wydziału Nauk Społecznych UG. Adiunkt w Zakładzie Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego,(doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, magister zarządzania). W swojej pracy naukowej zajmuje się analizą narzędzi i technik wykorzystywanych w komunikacji społecznej oraz komunikacji marketingowej,ze szczególnym uwzględnieniem organizacji spotkań bezpośrednich (meeting planning) oraz eventingu, a także zagadnieniem turystyki biznesowej.

 

 

dr Anna Ostrowska - Tryzno
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Adiunkt w WTiR AWF w Warszawie, zainteresowania badawcze: promocja zachowań prozdrowotnych, w tym aktywności ruchowej wśród turystów biznesowych, zrównoważona turystyka biznesowa, miasta-ogrody, Citaslow.

 

  

dr Marta Sidorkiewicz
Uniwersytet Szczeciński

Adiunkt w Katedrze Zarządzania Turystyką Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Posiada liczne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne - jest m.in. autorką monografii "Turystyka biznesowa" oraz praktykiem w zakresie organizacji konferencji naukowych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół turystyki biznesowej oraz hotelarstwa.

 

 

prof. Ulrich Wunsch
Hochschule der Popularen Kunste

Studiował język i literaturę niemiecką, a także psychologię, komunikację w nauce, mediach i marketingu w Niemczech i USA. Zdobył doświadczenie na stanowisku reżysera, planisty, kierownika festiwalu i dyrektora PR pracując przez 10 lat w różnych niemieckich teatrach i organizując wydarzenia w Niemczech i Europie. Dziennikarz, ekspert w komunikacji korporacyjnej / praktyk event marketingu w dziedzinie tworzenia, konsultowania i produkcji imprez firmowych. Pracował dla najlepszych 500 firm oraz instytucji publicznych w Niemczech i Europie; przez 4 lata pracował jako członek zarządu dużej europejskiej agencji wydarzeń. Profesor zarządzania wydarzeniami i komunikacją w Międzynarodowym Uniwersytecie Nauk Stosowanych Bad Honnef-Bonn w Niemczech, szef działu wydarzeń. Od kwietnia 2011 dziekan / przewodniczący hdpk – Hochschule der populären Künste (Uniwersytet Nauk Stosowanych w dziedzinie popularnych sztuk, mediów i przemysłów kreatywnych), profesor komunikacji w wydarzeniach i estetyki mediów. Prelegent na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych, podczas których prezentował tematy związane z live communication. Napisał na ten temat i opublikował wiele artykułów oraz trzy książki. Prowadził liczne w odniesieniu do następujących tematów: ocena wydarzeń / live-communication; zrównoważony rozwój; wydarzenia jako zjawisko komunikacji grupowej, historia komunikacji wydarzeń, badania publiczności; imprezy jako formy kultury popularnej. Właściciel congruens – spółki zajmującej się konsultowaniem wydarzeń i produkcją, jak również melametrix – Instytutu analizy komunikacji. Były członek ISES Europie (wiceprezes), członek AEME, MPI Europa oraz AEN (Audiences Europe Network), IFEA (International Festival and Events Association, były wiceprezes), DGPuK (German Communication Science researcher organization) oraz GfM (German media researcher organization).

 

 

dr Piotr Zmyślony
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Pracownik Katedry Turystyki na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Specjalizuje się w badaniu przepływu wiedzy w sieciach biznesowych na rynku spotkań, a także roli Convention Bureaux, wzajemnych relacjach targów i konferencji oraz roli uniwersytetów jako graczy na tym rynku. Ponadto zajmuje się rozwojem turystyki w miastach, szczególnie w aspekcie jej umiędzynarodowienia oraz planowania i zarządzania (destination governance).

 

 

Organizatorzy

   

 


Partnerzy

   







 
 

 

DATA I MIEJSCE

12 września 2017 r. 

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji
ul. Stokłosy 3 | 02-787 Warszawa

www.sgtir.edu.pl

MONOGRAFIE DO POBRANIA

PEMES 2015

 

PEMES 2014